Що можна зробити, щоб захиститись від зла, негативу?

Майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки

Сьогодні серед розмаїття сучасних ляльок народні ляльки з тканини є особливим видом з неосяжною енергетикою, які цілюще впливають на психіку й здоровий розвиток дитини.
Саме тому в наші дні вони стають все більш і більш популярними.
В нашій групі проходив  майстер-клас для матусь маленьких дошкільнят з виготовлення ляльки-мотанки, який провела бабуся однієї з вихованок нашої групи Зелена Марія Фоківна.




Обереги, рід, жіночий початок, Берегиня - кому, як не нам, жінкам, краще знати про це? Можливо тому, присутні на заході жінки із великою зацікавленістю були одночасно і глядачами, і учнями цього незвичного майстер-класу.








Марія Фоківна звернула увагу , що всі ляльки робляться із тканини та ниток. І найголовніше правило - ляльки робляться без застосування голки. Вся тканина тільки рветься руками. Голку можна використовувати тільки при пошитті одягу та оздоблень іграшки. Ніяких вузлів плести не можна.
Від проведеного майстер-класу всі присутні отримали велике задоволення, адже власними руками зробили ляльку-мотанку, яку подарують своїм
діткам, а вона - буде їм у всьому допомагати та оберігати.



В своїй роботі велику увагу приділяю соціально-моральному та патріотичному вихованню. У цьому мені допомагають батьки. З метою пізнання культури, звичаїв, традицій свого народу.
Для формування уявлень у дітей про культуру, традиції, звичаї українського народу, велика увага в моїй роботі приділяється  моральному та патріотичному вихованню. Ця робота проходить у тісній  взаємодії з батьками.
Протягом усього проекту проводилися бесіди «Українські звичаї і традиції», «Духовне зростання та моральний розвиток дошкільнят», заняття «Моя сім’я», «Два кольори мої..».  Також для задоволення,  спілкування дорослого і дитини при спільній творчості, був проведений конкурс-виставка «Оберіг нашого будинку». Ідея створення оберега сім'ї викликала жвавий інтерес дітей і батьків.
На конкурсі  були представлені різноманітні вироби: домовички, підкови, мішечки з зерном, декоративні віники з різними прикрасами і багато іншого.

«Оберіг нашого будинку». Конкурс-виставка
Заключним етапом проекту був проведений конкурс-виставка «Оберіг нашого дому».  До конкурсу майже кожна сімя готувалась дуже ретельно. Дуже уважно вибирали матеріал для виготовлення оберегу.




           У створенні оберегів використовувався різноманітний матеріал: мішковина, намистинки, зерно, солоне тісто, жолуді, колоски пшениці та ін. Кожна сім'я прагнула зробити оберіг свого будинку красивим, веселим, добрим, домовитим і казковим.

                                       

               Участь у цій виставці розширило існуючі знання дітей про традиції та обряди своєї малої Батьківщини, виховує любов до членів сім'ї, бажання проявляти про них турботу, приносити радість своїми справами і вчинками, а також сприяє встановленню в сім'ї дружніх, доброзичливих відносин між поколіннями.
          Давайте разом відроджувати обереги. Вони оберігатимуть наші домівки і донесуть культуру та звичаї українців до наступних поколінь. Плетіть собі на долю віночки, робіть ляльки, малюйте писанки, садіть калину, вербу, оберігайте лелек, вишивайте рушники, сорочки. Нехай вони оберігають від зла, підлості і неправди.
Результативність проекту:
Діти знають імена та професії дідусів, батьків; продовжують вивчати народні ігри, танці, пісні, колискові; поповнили словниковий запас; набули початкових знань про загальнолюдські цінності; вчаться виявляти повагу до своїх батьків, членів родини, людей праці, почуття гордості за свою Батьківщину.
Проект надихнув батьків зробити відеоархів сімейних свят і традицій, зібрати скарбничку сімейних реліквій.
Я розширила свої уявлення про народні свята, їх походження. Отримані знання використовую в роботі з дітьми та їх батьками: розробила плани занять, склала серію конспектів занять, оформила інформаційну підборку для батьків. Реалізація проекту дозволила мені краще пізнати родини вихованців, особливості їх буття та родинного виховання, традиції.   


Комментариев нет:

Отправить комментарий